By wróciły siły

Dla osób chcących zbudować sylwetkę marzeń oraz tych, które starają się osiągnąć wyniki w jakiejś dyscyplinie sportowej dużym problemem jest połączenie życia codziennego z treningami. Praca od rana często bywa bardzo wyczerpująca a zmęczony organizm będzie miał problem ze zmuszeniem się do wysiłku na 100 %.

Wrócić do gry

Z pomocą przychodzi pre-workout czyli odżywki przedtreningowe. W ich skład wchodzą substancje pobudzające takie jak yerba mate, kofeina lub guarana. Dzięki temu w sytuacji zmęczenia lub zwyczajnie słabszego dnia można pobudzić organizm i dać sobie siłę na wykonanie całego treningu z dużo lepszym samopoczuciem.

Odpowiednia forma

Jedną z popularnych form takich pobudzaczy są shoty przedtreningowe. Są to bezpieczne napoje podawane w stosunkowo małych ilościach (najczęściej 60 – 100 ml), które są skoncentrowane dzięki czemu taka ilość w zupełności wystarczy, żeby postawić człowieka na nogi.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Każde substancje, które mają wpływ na organizm muszą być stosowane z rozwagą. Dzięki temu można uniknąć niepożądanych skutków. Dla przykładu shot przedtreningowy zawierający kofeinę będzie w znaczący sposób podnosił ciśnienie, może to być niebezpieczne dla osób, których serce nie pozwala na przyjmowanie takich substancji. Wtedy lepiej spróbować tych, w których składzie jest ostrokrzew paragwajski potocznie zwany yerba mate. Jest on zdecydowanie spokojniejszy w działaniu, a jednocześnie równie pobudzający.

Comments are closed.