O czym trzeba pamiętać zażywając suplementy na redukcje?

Wiele osób decyduje się na zażywanie suplementów diety, które za zadanie mają wspieranie odchudzania i redukcję masy. Warto jednak wiedzieć jak ich używać, by były skuteczne. O czym należy pamiętać?

Nie ma magicznych efektów

Suplementy na redukcje nie dają natychmiastowych efektów. To nie są magiczne pastylki, które wystarczy połykać, by pozbyć się kilogramów. Suplementy należy przyjmować przez dłuższy czas, by zobaczyć efekty ich działania. Drugą sprawą jest to, że suplementy mogą wspierać odchudzanie, ale nie zastąpią zdrowej diety i aktywności. Nie można, więc liczyć na to, że wystarczy zażyć suplement i patrzeć jak kilogramy same znikają. Suplementy to tylko jeden z puzzli, żeby jednak uzyskać pełen obraz potrzebny jest jeszcze ruch i właściwe odżywianie.

Warto pić wodę

Wiele suplementów na redukcję powinno popijać się dużą ilością wody. Dotyczy to przede wszystkim tych, które zawierają wysoką zawartość błonnika. Dodatek ten należy koniecznie łączyć z kilkoma szklankami wody. Błonnik pod ich wpływem pęcznieje i daje uczucie sytości. Jednak z racji tego, że pochłania on wodę, to nie trafia ona do nerek i nie pełni swojej funkcji nawadniania organizmu. Dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia należy, więc pamiętać o piciu wody niegazowanej. Błonnik poprawia też pracę jelit i ułatwia wypróżnianie, więc często jest jednym z podstawowych składników suplementów, które mają wspomagać odchudzanie.

Comments are closed.