Monohydrat kreatyny – czym jest i jak działa?

Jednym z najczęściej przyjmowanych suplementów diety jest kreatyna. Nie może zatem dziwić, że dostępna jest ona na rynku pod wieloma postaciami. Najpopularniejszy jest monohydrat.

Czym jest kreatyna?

Kreatyna jest suplementem diety zbudowanym na bazie aminokwasów, której zadaniem jest wzrost masy mięśniowej. Przyjmowana może być pod wieloma postaciami. Jak wspomniano jedną z popularniejszych jest monohydrat kreatyny ze sklepu ŚwiatSupli. Jego popularność wynika przede wszystkim z wysokiej skuteczności w działaniu. Co więcej, jest nie jest to preparat drogi, co także przemawia na jego korzyść. Istotne jest także to, że monohydrat jest bardzo bezpiecznym suplementem, co pokazują wszelkie badania.

Dawkowanie

Monohydrat kreatyny dawkować można na dwa sposoby. Pierwszy sposób to tzw. fala ładowania. Polega to na dawkowaniu ok. 20 g suplementu dziennie przez okres 5 – 10 dni. Wówczas już bardzo szybko będzie można zauważyć wzrost masy mięśniowej. Po tym okresie dawka suplementu powinna zostać zmniejszona. Drugi sposób dawkowania polega na przyjmowaniu zdecydowanie mniejszej dawki suplementu, ale przed dużo dłuższy czas. Przyjmować powinno się ok. 4 g suplementu dziennie przed okres 30 – 40 dni. W tym przypadku na efekty będzie trzeba poczekać nieco dłużej, ale potem będą one trwalsze.

Jak działa?

Działanie monohydratu polega na stymulacji syntezy białek. To bezpośrednio przekłada się na rozwój tkanki mięśniowej oraz wzrost masy mięśniowej. Kreatyna dodaje także energii, zwiększa wydajność oraz siłę. Co ważne, wpływa ona także na przyspieszenie regeneracji organizmu.

Comments are closed.