Zasada działania maski antysmogowej

U kresu lata, z perspektywą wejścia w jesień, a niedługo potem w ciepłą zimę, którymi od lat już nie jesteśmy zaskakiwani warto zastanowić się nad zakupem maski antysmogowej. O ile nie jesteśmy tak naprawdę w stanie przewidzieć, jaka podczas tej zimy będzie temperatura, o tyle możemy w stu procentach założyć, że pojawi się smog.

Zasada działania
Maski antysmogowe mają za zadanie powstrzymywanie dostania się niebezpiecznych pyłów do układu oddechowego. Powszechnie wiadomo jest, że małe dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze nie powinny w okresie największego stężenia smogu w ogóle wychodzić z domu, ponieważ taki spacer mógłby wywołać przykre konsekwencje. Płód narażony na smog może zostać uszkodzony w taki sposób, że płuca dziecka nie będą już w stanie oddychać poprawnie, ponieważ będzie ono cierpiało na astmę.

Maska antysmogowa nie jest jednorazowym wydatkiem i warto pamiętać o jej wymianie co około dwa tygodnie lub częściej – należy kontrolować jej kolor i jeśli z białego zmieni się na szary oznacza to, że przyszedł czas na zmianę,

Dobra maska antysmogowa pozwala na swobodne oddychanie, dobrze dopasowuje się do twarzy i według producentów zatrzymuje około 99 % zanieczyszczeń pyłowych które bardzo negatywnie wpływają na układ krążeniowo-oddechowy człowieka. Dobra maska antysmogowa pozwoli na swobodne oddychanie przy pełnym przysłonięciu twarzy, a jej filtry będą łatwo wymienialne.

Comments are closed.