Co decyduje o tym, czy kimono do judo jest dobre lub złe?

Wybór kimona do judo to wcale nie taka prosta sprawa. Trzeba pamiętać o kilku przesłankach, żeby wybrać odpowiedni strój do judo. Bez tego zakup może okazać się totalnym niewypałem.

Co trzeba wziąć pod uwagę, kupując kimono do judo?

kimono judo

Przede wszystkim jego rozmiar powinien on być znacznie większy od rzeczywistego. Ma to związek z faktem, że kimono do judo powinno nie krępować ruchów, a zatem to naturalna sugestia, iż powinno być większe niż normalne, codzienne ubranie. Po drugie przy wyborze kimona do judo liczy się materiał, z jakiego jest wykonane. Dobrze byłoby, żeby on był jak najgrubszy i posiadał dodatkowe wzmocnienia. W końcu nikt by nie chciał, żeby jego strój do judo został potargany na kawałki. Zaleca się kolor niebieski stroju do judo, bo jest on oznaką zawodowstwa i dobrze komponuje się wizualnie z tatami. Jednak pozostałe kolory stroju do judo nie są zakazane. Przynajmniej nie ma o tym nic w przepisach.

Zalety stroju do judo

Kimono do judo wyszczupla. Zawodnicy trenujący judo zwykle nie należą do chuderlaków. W związku z tym ich strój nieco maskuje ich tuszę. Jest to raczej efekt uboczny niż zamierzony skutek, niemniej zawodnicy judo są z niego zadowoleni. Po drugie kimono do judo ma długie rękawy i jest dosyć ciepłe, przez co zawodnicy w ogóle nie marzną. Po trzecie judogi nie trzeba za często prać, bo ona jest raczej odporna na zabrudzenia. Poza tym zbyt częsty kontakt z wodą i wysoką temperaturą mógłby spowodować, że ona by się zbiegła i skurczyła, więc lepiej nie ryzykować.

Comments are closed.