Przed czym chronią maski antysmogowe dla dzieci?

Odpowiedź wydaje się dość prosta i zawarta jest w samym pytaniu, maska chroni przed smogiem. Po to została wynaleziona, czym jednak jest ten smog, i dlaczego należy go tak unikać?

W mediach, zwłaszcza w sezonie grzewczym nieustannie człowiek bombardowany jest informacjami na temat jakości powietrza. Poprzez aplikację w telefonie można codziennie samemu sprawdzać, jakie jest zagrożenie.

Szkodliwe związki chemiczne, wszelkiego rodzaju pyły, połączone z dużą wilgotnością tworzą niebezpieczne dla zdrowia zjawisko atmosferyczne, zwane smogiem. Drogi oddechowe atakowane są przez trujące substancje, gazy, kurz, alergeny. To wszystko ma bezpośredni wpływ na zdrowie, zwłaszcza dzieci.

Maski antysmogowe dla dzieci powstały w celu ochrony przed tymi wszystkimi zanieczyszczeniami. Filtry wbudowane w maski przechwytują cząsteczki zawarte w powietrzu, a one mogą cieszyć się wdychaniem oczyszczonego powietrza.

Nawet krótkotrwałe przebywanie stwarza zagrożenie. Warto by reagować od najmłodszych lat dzieci, ponieważ istnieje spore ryzyko zachorowania na astmę. Maski antysmogowe dla dzieci są dostępne na rynku, ich wybór jest dość spory. Zakładane są za uszy, na haczyk lub na rzep z tyłu głowy. Maska antysmogowa dla dzieci powinna być dopasowana do głowy. Rodzic musi być czujny, ponieważ głowa dziecka zmienia się.

Dziecko, które samodzielnie wybierze lub będzie uczestniczyło w wyborze maski antysmogowej z pewnością chętniej będzie je nosić.

Comments are closed.