Maska antywirusowa – kiedy jej używać?

Wiele osób nie ma pojęcia, kiedy używać maski antywirusowej. Jest ona przeznaczona dla wszystkich, a wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia. Oznacza to, że mogą nosić ją zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Omawiany produkt chroni przed rozprzestrzenianiem się patogenów. Oczywiście nie zapewnia on stuprocentowego bezpieczeństwa, jednak redukuje prawdopodobieństwo zakażenia, a także przekazywania drobnoustrojów.

Podróżowanie w komunikacji zbiorowej

Nie każdy wie, kiedy używać antywirusowej maski. Większość rezygnuje z niej w miejscach nieobleganych przez ludzi, gdzie zachowany jest dystans między osobami. Jest ona jednak niezastąpiona wszędzie tam, gdzie nie zachowuje się przynajmniej kilkumetrowego dystansu. Przykładem jest komunikacja zbiorowa.

W pojazdach użyteczności publicznej bardzo często brakuje wolnej przestrzeni. Należy mieć świadomość, że osoby podróżujące mogą cierpieć na liczne choroby, które rozprzestrzeniają się np. drogą kropelkową.

Wizyta w ośrodkach zdrowia

Ośrodki zdrowia są skupiskiem chorobotwórczych patogenów. Każdego dnia odwiedza je kilkaset osób. Częstotliwość odkażania powierzchni jest zbyt niska, aby uchronić się przed zarażeniem. Właśnie dlatego wybierając się do lekarza warto zaopatrzyć się w maskę antywirusową.

Istnieje wiele innych miejsc, gdzie dobrze posiadać ochronę nosa i ust. To przede wszystkim skupiska ludzi, czyli np. sklepy, dworce kolejowe, banki.

Comments are closed.