Dlaczego warto stosować kreatynę?

Jeśli by chcieć wybrać jedną, najbardziej znaną i najchętniej stosowaną odżywkę na świecie, to bez wątpienia będzie to kreatyna. Czym ona jest i dlaczego jest tak często stosowana?

Czym jest kreatyna?

Wiedza na temat tego, czym jest kreatyna, wśród sportowców jest powszechna, lecz ktoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem, szczególnie tym siłowym, może być nieco zagubiony w tej sprawie. O czym konkretnie mowa? Kreatyna to suplement diety, który najczęściej występuje w formie proszku, lecz zdarza się także w kapsułkach. Jego stosowanie przyczynia się do znacznie szybszej regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym, a także zauważalnego zwiększenia siły. Na tej stronie można przeczytać więcej na ten temat.

Dlaczego warto ją stosować?

Czy warto stosować taki suplement diety? Zdecydowanie tak, ponieważ posiada on bardzo wiele zalet. Przede wszystkim nawet najlepsza kreatyna na rynku, która dodatkowo posiada w swoim składzie liczne składniki odżywcze, jest stosunkowo tania. Co więcej, jej stosowanie nie niesie ze sobą praktycznie żadnego ryzyka dla zdrowia, ponieważ skutki uboczne właściwie nie występują. Najważniejszą jednak zaletą jest fakt, że kreatyna posiada bardzo szybkie działanie, które jest widoczne już po zaledwie kilkunastu dniach od rozpoczęcia jej przyjmowania.

Comments are closed.