Buty narciarskie Rossignol na każdym stoku narciarskim

Jeszcze na przełomie XIX i XX w, jako buty narciarskie służyły narciarzom zwykłe buty turystyczne z charakterystyczną wysoką cholewką. Z czasem otrzymały one szerszą zelówkę, która umożliwiła przymocowanie buta do wiązania narciarskiego. Jednocześnie zmieniały one swój wygląd, stawały się sztywniejsze i wyższe.

Buty narciarskie, jakie dzisiaj widać na każdym stoku, pojawiły się dopiero w latach 60. XX w, chociaż dzisiaj trudno sobie wyobrazić jazdę na nartach w innym obuwiu. 

Rossignol znaczy słowik

Buty narciarskie Rossignol są nieodłącznym elementem zimowego wyposażenia ogromnej rzeszy miłośników sportów zimowych. Firma produkująca narty, buty oraz inne akcesoria narciarskie została założona we Francji przez Abla Rossignola w 1907r. Wcześniej zajmował się on produkcją wyrobów drewnianych dla przemysłu tekstylnego.

Pierwszy komplet nart został wykonany całkowicie z drewna, ale to właśnie Rossignol wprowadził na rynek narty wykonane z tworzyw sztucznych. Dopiero w 2013 r. firma zmieniła właściciela i przeszła w ręce grupy kapitałowej. 

Rossignol buty narciarskie

Produkty Rossignol, szczególnie buty narciarskie Rossignol to jedna z najpopularniejszych marek zajmujących się produkcją sprzętu narciarskiego, uznaje się że posiada ona 20% udziału w rynku. Posiada swoich przedstawicieli wizerunkowych, najbardziej znanym z tej grupy jest już były zawodnik Alberto Tomba, który pięć razy zdobywał medal olimpijski różnego kruszcu, a cztery razy stał na podium mistrzostw świata, zdobył też Puchar Świata.

Buty narciarskie Rossignol dostępna na stronie KrakowSport.pl.

Comments are closed.