Jak wybrać właściwe kijki do nordic walking?

Niewątpliwą zaletą każdego sportu jest jego dobroczynny wpływ na zdrowie. Niestety większość dyscyplin wymaga dość dużych nakładów finansowych wiążących się z zakupem odpowiedniego sprzętu, ubrania czy innych dodatkowych akcesoriów.

W nordic walking wszystkie te problemy znikają, ponieważ oprócz wygodnych butów potrzebne są jedynie odpowiednie kijki. Dlatego też wybór ich jest tak ważny, a zachowanie paru zasad pomoże w przyszłości uchronić się przed niepotrzebną ich wymianą. 

Odpowiednia długość

Wśród wielu rodzajów kijów do nordic walking wyróżniamy dwie kategorie. Jeśli z kijków mają korzystać również inne osoby, można zakupić kijki z regulowaną długością, jednak najbardziej wytrzymałe to te z długością stałą.

Należy pamiętać, by była ona idealnie dopasowana do wzrostu, w czym na pewno pomogą bardziej doświadczeni sportowcy, bądź pracownicy sklepu. Należy również pamiętać, by zakończenia kijków były wykonane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na ścieranie, w ten sposób ich żywotność znacznie się wydłuży.

Rękojeść

Obecnie na rynku wyróżnić można dwa rodzaje rękojeści, zbudowane z gumy i z korka. Obydwie mają swoich zwolenników, jak i przeciwników, ich dobór jest więc kwestią indywidualną. Innym z elementów rękojeści, nie mniej ważnym jest jej mocowanie. Mamy tu do wyboru uchwyt paskowy, bądź rękawiczkę. Mimo że pasek pozwala na regulację, to zastosowanie odpowiedniego rodzaju rękawiczki, dopasowanej odpowiednio do wielkości dłoni, pozwoli na wykorzystanie kijków do nordic walking w sposób wygodny i w pełni profesjonalny. 

Kijki do nordic walking dostępne na stronie https://www.krakowsport.pl/pol_m_Turystyka_Kije-Nordic-Walking-211.html

Comments are closed.