Prosta metoda, która pozwoli zmaksymalizować przyrosty!

Białko jest jednym z najważniejszych makroskładników w kontekście dietetyki sportowej. Odpowiednie spożycie białka istotnie zwiększa syntezę białek mięśniowych, co przekłada się na wygląd sylwetki. Spożycie tego makroskładnika po aktywności fizycznej może zmaksymalizować syntezę białek mięśniowych, a w konsekwencji zwiększyć przyrosty masy mięśniowej.

Czym jest próg leucynowy?

Białko jest niezbędnym składnikiem diety. Zbudowane jest z aminokwasów, które organizm wykorzystuje do budowy własnych białek, w tym białek mięśniowych. Część z nich jest w stanie syntezować samodzielnie i jest to grupa aminokwasów endogennych. Istnieje jednak grupa aminokwasów egzogennych, których organizm nie jest w stanie syntezować. Jednym z ciekawszych aminokwasów egzogennych jest leucyna. Badania pokazują, że spożycie leucyny samo w sobie istotnie stymuluje syntezę białek mięśniowych. Nawet jeśli nie zostaną spożyte inne aminokwasy.

Duże ilości leucyny można spotkać między innymi w:

  • Odżywce białkowej
  • Mięsie
  • Jajach

Odpowiednie spożycie białka, połączone z treningiem siłowym, jest w stanie istotnie nasilać syntezę białek mięśniowych, a w konsekwencji zwiększać przyrosty. Właśnie dlatego białko po treningu jest tak ważne. Możesz dostać je na tej stronie internetowej.

Dlaczego synteza białek mięśniowych jest tak istotna?

Rozpad i synteza białek w organizmie trwa nieustannie. Od tego, który proces będzie przeważał, zależy budowa masy mięśniowej. W momencie, kiedy przeważa proces syntezy białek mięśniowych, ilość masy mięśniowej jest zwiększana. Białko po treningu jeszcze bardziej stymuluje ten proces, co sprawia, że jest ono bardzo dobrym wyborem. Ten prosty zabieg pozwoli na maksymalizowanie przyrostów masy mięśniowej.

Comments are closed.