Odżywki na siłę, czyli słowo o odpowiedniej suplementacji

Odżywki na siłę to nic innego jak odpowiednio dobrane suplementy, które pomagają trenującemu w zwiększaniu siły mięśni. Mogą przyjmować różne formy, ale celem ich przyjmowania jest zdobywanie siły z zastrzeżeniem, że prócz suplementacji trenujący odpowiednio się odżywia i w odpowiedni sposób trenuje. Oto kilka odżywek na siłę, którym warto przyjrzeć się bliżej i rozważyć włączenie ich do codziennej suplementacji.

 Kreatyna

Podczas treningu siłowego organizm trenującej osoby znajduje się w stanie wysiłku beztlenowego, który trwa od kilku do kilkunastu sekund. W tym stanie organizm korzysta z ATP, które jest głównym źródłem energii. Kreatyna pozwala na zwiększenie zasobów ATP, dzięki czemu suplementujący się kreatyną będzie miał więcej siły. Jeśli w danym ćwiczeniu robił pięć powtórzeń z określonym ciężarem, będzie miał siłę, dzięki kreatynie, by zrobić jedno lub dwa powtórzenia więcej. Będzie mógł też podnieść większy ciężar.

Boostery testosteronu

boostertestosteronu
Różne rodzaje odżywek na siłę znajdziesz tutaj.

Na rynku dostępne są preparaty, które stymulują naturalną produkcję testosteronu. Dzięki nim zwiększa się poziom ATP w organizmie, a co za tym idzie: również siła mięśni ulega zwiększeniu. Dzięki testosteronowi zwiększa się siła, masa mięśniowa, zmniejszenie następuje później, poprawia się samopoczucie, pojawia się duża motywacja do działania.

Beta-alanina

Substancja, która sprawia, że organizm nie męczy się tak szybko. Beta-alanina eliminuje kwas mlekowy z mięśni i podwyższa naturalną produkcję testosteronu. Im go więcej, tym większa siła mięśni. Dzięki niej można ćwiczyć dłużej i intensywniej, a także z większym ciężarem.

Comments are closed.