Czym wyróżniają się narty Elan?

Słoweńskie narty Elan należą do jednych z najpopularniejszych w Polsce. Przyczynił się do tego swego czasu Adam Małysz, który skakał w nich regularnie na skoczni. Firma działa już ponad 75 lat i stara się łączyć najlepsze tradycje z nowoczesnością. Jakie są największe zalety ich nart? 

Wszechstronność wyboru 

Elan narty dzielą się na naprawdę wiele rodzajów i odnajdzie się w nich fan każdej odmiany narciarstwa. Dla starszych osób znajdą się narty rekreacyjne, dla aktywnych osób wersje sportowe (np. biathlonu), z kolei dzieci będą mogły skorzystać krótkich nart typu Easy. 

Narty Elan przeznaczone są też dla fanów sportów ekstremalnych. Znajdziemy tu specjalny sprzęt dla skoczków narciarskich lub slalomistów. 

Wytrzymałość i jakość wykonania 

Narty zbudowane są z materiałów najwyższej jakości, najczęściej tworzyw sztucznych takich jak poliuretan. Coś dla siebie znajda też fani bardziej tradycyjnych modeli np. z laminowanego drewna. Wysoka wytrzymałość łączy się tutaj z niską wagą. Całość sprzętu jest przy okazji bardzo elastyczna, Elan narty nie są jednak w żaden sposób łamliwe. 

Łatwość prowadzenia nie wiąże się jedynie z elastyczną i taliowaniem. Małe promienie skrętu pozwalają zwrotniejszą, a przy okazji stabilniejszą jazdę niż przy wielu tańszych modelach innych firm. Trzeba wyróżnić też wiele technologii, które opracowała słoweńska firma.

Jest nią przykładowo Parabolic Rocker, czyli lekkie podniesienie dzioba nart, które znacznie ułatwia jeżdżenie na zakrętach. Każde narty posiadają też największą klasę wiązań, bardzo często firmy Rossignol. 

Comments are closed.