Kurtka narciarska – 3 cechy dobrej kurtki.

Podczas zimy często stawiamy na zimowe szaleństwo, ale czym jest zabawa na śniegu bez odpowiedniego okrycia? Nie ma nic gorszego niż to okropne uczucie zimna, przez które odechciewa się śnieżnych zabaw i do tego obawa przed chorobą. Z pomocą przychodzi dobra kurtka narciarska, która jest zbawieniem dla miłośników białego puchu. Ale czym powinna się charakteryzować, aby uznać ją za dobrą?

1.Ciepła

Ciepłotę zapewni wypełnienie kurtki, które zrobione jest z syntetycznej izolacji np. poliestru. Standard jaki występuje w kurtkach narciarskich to 120g/m2. Oprócz ociepliny ważne jest, aby kurtka posiadała pas śnieżny, kaptur, regulowane mankiety i ściągacze na dole, co uniemożliwi przedostanie się pod nią śniegu.

2. Wodoodporna

Następną zaletą jaką posiadają kurtki narciarskie, aby wygrać z chłodem jest nieprzemakalność. Podczas jazdy na nartach jesteśmy narażeni na upadki, a przez mokry śnieg łatwo przemoczyć kurtkę, a to już krok od przeziębienia. Wybierajmy, więc okrycie wierzchnie z membraną oznaczoną liczbą powyżej 10 000 mm H2O.Warto zwrócić uwagę również na szwy, gdyż stawiając na klejone szwy, nie tylko ograniczymy przepuszczalność wilgoci, ale też kurtka posłuży dłużej.

3. Oddychająca

Ważnym elementem dobrej kurtki narciarskiej jest oddychalność wodoodpornej membrany wspomagana przez otwory wentylacyjne umieszczone pod pachami. Pozwala to na utrzymanie idealnej temperatury organizmu. Podczas aktywności uwolniony pot musi się wydostać na zewnątrz, gdyż jesteśmy bardziej narażeni na wychłodzenie. 

Kurtka narciarska do nabycia w tym miejscu.

Comments are closed.