Dobre rękawice narciarskie dla początkujących narciarzy?

Co roku pojawiają się nowe rękawice na narty, dlatego też osoby początkujące mogą mieć duży problem, aby wybrać odpowiednie modele. Aby postawić na wysokiej jakości sprzęt narciarski należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Po zakupieniu nart i obuwia narciarskiego warto skupić się właśnie na profesjonalnej odzieży termicznej.

Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Aby wybrać dobre rękawice narciarskie należy zwrócić uwagę przede wszystkim na właściwości termiczne, a w szczególności na materiał ociepliny. W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją rękawice z materiału Thinsulate. Jest to specjalna tkanina, która składa się z mikrowłókien bardzo wysokiej jakości. Opisywany materiał oferuje wysoki standard termiczny, a co najważniejsze jest bardzo lekki i odporny na zabrudzenia. Jeżeli chodzi o wewnętrzną ocieplacz, to warto zwrócić uwagę na wyściółkę. Wysoki komfort cieplny zapewnia niesamowity polar. Wielu producentów oferuje rękawice narciarskie ocieplane sztucznym puchem.

rękawice narciarskie

Najlepsze rękawice dla sportowców

Dobre rękawice narciarskie bardzo często wzmocnione są specjalnymi elementami z kevlaru. Mowa tutaj przede wszystkim o rewelacyjnych nakładkach ochronnych. Godne polecenia są oryginalne rękawice na narty, które chronią palce i kostki dłoni. Wewnętrzna powłoka koniecznie musi być pokryta antypoślizgowym materiałem. Specjalne wstawki nie tylko amortyzują wstrząsy, ale poprawiają także uchwyt kijków narciarskich. Najlepszym wyborem są rękawice z mankietami, które mają dość mocne ściągacze.

Comments are closed.