Narty rossignol, ułatwienie pierwszych zjazdów.

Dobierając odpowiedni sprzęt narciarski powinniśmy zwrócić uwagę na szczegółowe parametry nart, wartymi uwagi są takie specyfikacje jak długość, szerokość oraz stopień twardości i sztywności. Wybór nart to nie tylko walory wizualne. To wszystko ma ogromny wpływ na nasz ostateczny wybór. Kupowany przez nas produkt musi przecież spełnić nasze oczekiwania, pasować do potrzeb i preferencji.

Wyjątkowość nart rossignol


Narty Rossignol, w tym model rossignol hero to sprzęt stworzony zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych narciarek. Są one idealne zaprojektowane do nauczenia się pierwszych zjazdów jak i również zapewniają wysoki komfort podczas zjeżdżania posiadając już podstawowe umiejętności.
Przeznaczenie nart rossignol to przede wszystkim dobrze przygotowane trasy narciarskie. Idąc w parze z umiejętnościami narciarza to właśnie na takich trasach sprzęt ten pokaże maksimum swoich umiejętności. Wartym uwagi jest fakt, iż kształt nart, czyli lekko podniesiony dziób zwany również rocker zapewni komfortowy zjazd również na nieprzygotowanych trasach. Podniesiony w górę rocker to również gwarancją większej zwrotności podczas zjazdu na miękkim i rozjechanym śniegu. Modyfikacja ta zapewnia ułatwione skręcanie oraz zapewne ułatwi naukę jazdy carvingowej.

narty rossignol

Dobór nart

Rossignol narty to również wyjątkowo niska waga dzięki obniżeniu wagi nart oraz ich wiązań. Sprawia to, że narty są dużo prostsze do prowadzenia. Pamiętajmy o tym, iż narty rossignol mają slalomowa charakterystykę co oznacza, że dobierając ich długość należy odjąć od swojego wzrostu około 10 centymetrów. Jeśli chcemy osiągnąć jeszcze łatwiejsze manewrowanie na stoku sugeruje się wybranie krótszych nart.

Comments are closed.