Czym charakteryzują się rolkowe trenażery rowerowe?

Na półkach sklepowych coraz częściej pojawiają się rolkowe trenażery rowerowe, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że to właśnie trenażery rolkowe są najstarszymi modelami, które umożliwiają stacjonarny trening w domowym zaciszu.

Co warto wiedzieć?

Zdecydowana większość trenażerów rowerowych opiera się na charakterystycznej konstrukcji rolek (szczegóły na tej stronie). Na prostej i wytrzymałej ramie osadzone są przeważnie trzy wirujące bębny. Dwa z nich odpowiedzialne są za podpieranie poszczególnych kół roweru. Trzeci bęben znajduje się z kolei nieco przed kołem przednim. Tylny i przedni bęben połączony jest ze sobą specjalnym paskiem, dzięki któremu wszystkie podparcia kół zawsze obracają się w identycznym tempie.

trenażery rowerowe

Dlaczego warto?

Pomimo bardzo prostej konstrukcji rolkowe trenażery rowerowe są wykorzystywana na szeroką skalę w zawodowym peletonie. Największym atutem trenażerów tego typu jest to, że umożliwiają one trenowanie techniki jazdy rowerem. Systematyczne treningi poprawiają balans i co najważniejsze znacząco ułatwiają sprawność motoryczną. Nowoczesne rolki oparte są na zaawansowanej technologii, dzięki czemu pracują cicho. Najlepszym wyborem są modele, które można szybko złożyć, dzięki czemu zajmują mało miejsca. Renomowani producenci coraz częściej oferują rolkowe trenażery rowerowe, które wyposażone są w specjalne elementy odpowiedzialne za generowanie i regulowanie oporu. Układ oporowy z regulacją jest dobrym wyborem nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z jazdą na trenażerach. Coraz większą popularność zdobywają również specjalne czujniki i moduły łączności Wi-Fi, dzięki którym można sprzęt podłączyć do komputera albo smartfona. Producenci udostępniają swoim klientom wiele ciekawych aplikacji, które znacząco ułatwiają monitorowania i planowanie codziennego treningu.

Comments are closed.