Wysokobiałkowe naleśniki dobre na obiad i przekąskę

Dieta wysokobiałkowa polega na tym, że maksymalnie ograniczamy tłuszcz, a jednocześnie dajemy organizmowi dużo białka. Jest mnóstwo przepisów, które można zrobić samemu w domu i mieć bogato urozmaiconą dietę wysokobiałkową. Dla tych bardziej zapracowanych są także odpowiednie cateringi, które dostarczają im potrzebnych składników i posiłków. Jednym z takich posiłków, które bez problemu można zrobić samemu, w domu są: wysokobiałkowe naleśniki.

Jak zrobić wysokobiałkowe naleśniki?

wysokobiałkowe naleśniki

By zrobić takie wysokobiałkowe naleśniki trzeba sobie wcześniej przygotować odpowiednie składniki. 

  • Potrzebne składniki: 
  • 2,5 szklanki wody, 
  • 1 jajko, 
  • 1,5 szklanki mąki żytniej, 
  • łyżeczkę oleju.

Do środka naleśnika można użyć na przykład biały ser  i owoce. Mleko, jajko oraz wodę trzeba razem wymieszać. Mikserem bądź ręcznie, jak kto woli. Należy wymieszać tak, by nie było grudek i ciasto było gładkie. Następnie odstawić na około pół godziny. Na patelni rozgrzewamy łyżeczkę oleju. Najlepiej chochlą należy wykładać na patelni pojedynczo naleśniki. Przekładać z jednej strony na drugą, aż się ładnie zarumienią. Następnie do tak zrobionych i ciepłych naleśników można użyć sera pomieszanego z owocami i będziemy mieć gotowe danie na obiad lub kolacje.

Możesz również składniki kupić na światsupli.pl.

Czy takie naleśniki mogą jeść też dzieci ?

Naleśniki te są bardzo zdrowe. Jedzą je również sportowcy. Dzieci także mogą je jeść. Mogą używać do środka także jogurt Skyr, który jest bardzo zdrowy i smaczny, co będzie idealnym zamiennikiem czekolady, czy dżemu. Takie naleśniki będą idealną przekąską do szkoły na przerwę.

Naleśniki wysokobiałkowe to bardzo szybkie danie

Warto także dodać, że takie naleśniki są bardzo szybkie i proste  w tworzeniu. Nie musimy tracić dużo czasu na staniu w kuchni i robieniu trudnych i ciężkich dań. Naleśniki wysokobiałkowe są także sycące i nie będzie się nam chciało po nich jeść. Co ważne można je robić całą rodziną, co będzie niesamowitą frajdą dla najmłodszych domowników. Mogą także pomóc w komponowaniu talerza na stół.

Comments are closed.