Kije do narciarstwa biegowego i nordic walkingu

W Polsce oraz w całej Europie od jakiegoś czasu rośnie popularność dwóch dyscyplin sportu, które swoje korzenie mają w Skandynawii. Mówimy tutaj przede wszystkim o narciarstwie biegowym oraz o nordic walkingu. W tych dwóch dyscyplinach bardziej niż w innych ważne są dobre kije Leki, jest to firma, która wytwarza kije do narciarstwa biegowego oraz do nordic walkingu i na jej przykładzie, powiemy sobie o tym, na co warto jest zwrócić uwagę, kiedy chcemy kupić dobre kiki Leki należy do topowych marek, więc zapewne kilka produktów tej firmy również będzie przed naszymi oczami.

Co warto wiedzieć o kijach narciarskich oraz o kijach do nordic walkingu?

Kiedy chcemy kupić kije narciarskie, musimy pamiętać o rzeczach, które muszą spełniać nasze kije takie jak na przykład Leki Kije narciarskie muszą mieć odpowiednią długość.

Jest to oczywiście kwestia odpowiedniego doboru, ale jeśli jesteśmy bardzo wysocy lub bardzo niscy, to może pojawić się problem. Warto jednak wytrwale szukać w swoim rozmiarze kijów narciarskich Leki oraz wiele innych renomowanych marek, ma szerszy wybór rozmiarów.

Oprócz rozmiaru warto jest zastanowić się nad materiałem z jakiego mają być wykonane kije. Mamy do dyspozycji przede wszystkim kije aluminiowe, wykonywane ze stopów stali, drewniane, kompozytowe i karbonowe.

Kije narciarskie oraz do nordic walkingu muszą spełniać pewne wymagania i karbon wydaje się najlepszym materiałem. Owszem koszt takich kijków nie jest niski, ale sportowcy i amatorzy bardzo chwalą sobie ten materiał.

Comments are closed.