Gogle uvex – niezbędny gadżet podczas uprawiania sportów zimowych

Zima za pasem, a więc sezon na sporty zimowe wkrótce rozpocznie się w pełni. Ważne jest, aby do uprawiania tego typu sportów odpowiednio się przygotować — wyposażyć w niezbędny sprzęt, aby czuć się bezpiecznie, komfortowo i móc w pełni korzystać z dobrodziejstw ostatniej z pór roku. Podczas wykonywania zimowych aktywności na świeżym powietrzu, w podstawowym ekwipunku powinno znaleźć się miejsce na gogle uvex.

Komfort widzenia podczas stosowania uvex downhill

Sportowcom zimowym zależy na tym, aby ich gogle ochronne były jak najlepiej dostosowane do trudnych warunków pogodowych: nie utrudniały widoczności, miały szeroki kąt widzenia, nie parowały ani nie uciskały podczas długotrwałego stosowania. Okulary sportowe uvex gogle posiadają wszystkie z tych cech. Szeroka tarcza gogli uvex nie ogranicza pola widzenia, a możliwość regulacji paska i wyprofilowania zapewnia wygodę w noszeniu nawet przez wiele godzin. 

uvex gogle

Ochrona wzroku z goglami uvex

Zimowa pogoda sprzyja nieprzyjemnym dolegliwościom i uszkodzeniom oczu. Promienie UV o wysokim nasileniu, odbijające się od śniegu i wpadające do wnętrza oka mogą być niezwykle niebezpiecznie — prowadzą bowiem do oślepienia, a dalej do uszkodzenia kolejnych warstw oka. W okularach ochronnych uvex downhill narząd wzroku jest osłonięty odpowiednimi filtrami i chroniony z każdej strony. Jest to istotne również ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia urazów gałki ocznej czy rogówki podczas zamieci śnieżnych, wiatru i silnych opadów atmosferycznych. Gogle uvex skutecznie zapobiegają dostaniu się do oka lodowych czy śnieżnych odłamków, które mogłyby skutecznie zepsuć radość z uprawiania zimowych aktywności.

Comments are closed.