Bezpieczeństwo przede wszystkim Jak wybrać kask na rower?

Wybierając rower jako codzienny środek transportu, jako hobby lub po prostu w celu uzyskania dawki ćwiczeń połączonych z przyjemnością i aktywnością, wielu początkujących rowerzystów zapomina lub odkłada na później wybór i zakup kasku rowerowego, traktując go bardziej jako dodatek niż środek ochrony. Powody tego są różne, od kosztów kasku po zwykłą nieufność wobec tego rozwiązania.

Porady, jak wybrać pierwszy kask rowerowy

Wybór kasku to poważny i często żmudny proces. Obecnie istnieje ogromny wybór producentów kasków i modyfikacji dla rowerzystów w ogóle. Biorąc wszystko pod uwagę, kask rowerowy jest nie tylko niezbędnym elementem ochrony głowy przed uderzeniami podczas upadku, ale także kompletnym nakryciem głowy.

Wraz z kaskiem lub bez kasku zapewnia dodatkową ochronę przed gorącem, promieniami UV i optymalną wentylację.

Dodatkowo kask może przynieść rowerzyście przyjemność estetyczną i dodatkową przyjemność z jazdy – mnogość kolorów, stylów i wyglądu wzorów kasków oraz opcji zapięć to nie tylko marketing, ale i przemysł.

Jakiego rodzaju kask rowerowy wybrać?

Na pierwszy rzut oka początkującym może się wydawać, że różnica między kaskami jest niewielka, albo wręcz przeciwnie – liczba odmian jest zniechęcająca. W rzeczywistości łatwo to zrozumieć, jeśli określisz swoje preferencje w zakresie jazdy – czy używasz roweru do codziennych dojazdów do pracy i domu, okazjonalnych przejażdżek weekendowych, czy też do pełnej jazdy w parku rowerowym.

Kaski na rower, dostępny w sklepie krakowsport.pl podobnie jak kolarstwo w ogóle, można podzielić na trzy kategorie: MTB (mountain bike) – kolarstwo górskie, szosowe – rowery szosowe na długie podróże i spacery, oraz miejskie – wykorzystywanie roweru jako codziennego środka transportu i do jazdy po mieście.

Kask uratuje Twoją głowę

Obecnie kaski rowerowe dla dzieci i kaski dla dorosłych stały się niezbędnym elementem wyposażenia rowerzysty na wszystkich poziomach zaawansowania i w każdym miejscu jazdy. Zakup kasku rowerowego to odpowiedzialne podejście do bezpieczeństwa osobistego, nawet jeśli nie planujesz popadać w skrajności.

Comments are closed.