Jak wybrać odpowiednią maskę FFP2 dla swoich potrzeb?

Powietrza, zanim dotrze ono. Zazwyczaj pracownicy noszący maski są narażeni na wysoki poziom formaldehydu, chromu, kobaltu, miedzi, molibdenu i wanadu (w ograniczonych ilościach). Eliminuje się również większość szkodliwych emisji z maszyn.

Co oczyszcza maska FFP2?

Filtr maski FFP2 usuwa określone substancje chemiczne i/lub cząsteczki zanieczyszczeń. Ilość usuwanych substancji chemicznych i/lub cząsteczek zależy od rodzaju filtra i konstrukcji maski. Niektóre przykłady typowych zanieczyszczeń, które mogą być usuwane, obejmują:

  • Smoła węglowa
  • Czarny dym – Jest to zapach spowodowany mieszaniną tlenku węgla, dwutlenku węgla i innych substancji chemicznych powstających podczas spalania.
  • Dym tytoniowy
  • Dwutlenek siarki (SO2) – jest to szkodliwy produkt uboczny produkcji energii elektrycznej, który podrażnia oczy, nos i układ oddechowy.
  • Inne – należą do nich toksyczne substancje chemiczne i metale ciężkie, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Dlaczego maska FFP2 jest niezbędna w miejscu pracy?

Jeśli pracujesz w środowisku, w którym chemikalia, szkodliwe gazy i inne toksyny występują w dużym stężeniu, wdychanie ich nadmiaru może być niebezpieczne. Toksyczne substancje chemiczne i opary metali mogą przedostawać się do organizmu przez nos i usta. Po dostaniu się do środka mogą one spowodować poważne szkody dla zdrowia. Maska FFP2 chroni Twoje zdrowie, zapobiegając przedostawaniu się do płuc substancji takich jak formaldehyd.

Gdzie znajdę najlepsze oferty na maski FFP2?

Najlepszą ofertę na maski FFP2 można znaleźć na aukcjach internetowych, kupując w sklepie internetowym lub robiąc zakupy w najbliższej okolicy. Podczas zakupów w Internecie należy szukać filtrów wielokrotnego użytku, które można łatwo wymienić. Jeśli musisz kupować nowy filtr, możesz rozważyć zakup tańszego modelu, który nadal będzie Cię chronił przed szkodliwymi toksynami.

Comments are closed.