Rowery 20 cali dla chłopca – jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego roweru dla dziecka to nie lada wyzwanie, a jeszcze trudniejsze może okazać się znalezienie modelu o odpowiedniej wielkości. Jeśli szukasz roweru dla chłopca, który ma około 6-9 lat, warto zwrócić uwagę na modele o wielkości 20 cali. Jednak jaki rower wybrać spośród dostępnych na rynku? Przeczytaj, jakie cechy powinien posiadać rower 20 cali dla chłopca i na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Popularne modele rowerów 20 cali dla chłopca

Na rynku dostępnych jest wiele modeli rowerów. Rower 20 cali dla chłopca, w różnych kolorach i wzorach będzie dobrym wyborem. Oto kilka przykładów popularnych modeli:

  1. Kross Hexagon Mini – to rower górski, który sprawdzi się na szutrowych i leśnych ścieżkach. Posiada amortyzator przedni, co zapewnia większy komfort jazdy.
  2. Cube Acid 200 – to również rower górski, który charakteryzuje się lekką i sztywną ramą, a także wysokiej jakości osprzętem. Sprawdzi się idealnie dla chłopców, którzy chcą eksplorować teren.
  3. Scott Roxter 20 – to rower uniwersalny, który sprawdzi się zarówno na drogach asfaltowych, jak i w terenie. Posiada amortyzator przedni, a także wygodne i ergonomiczne uchwyty kierownicy.
  4. Giant XTC Jr. 20 Lite – to rower górski, który charakteryzuje się lekką i wytrzymałą ramą oraz wysokiej jakości osprzętem. Posiada także hydrauliczne hamulce tarczowe, co zapewnia skuteczne hamowanie.
  5. Merida Matts J20 – to rower górski, który wyróżnia się nie tylko stylowym designem, ale również lekką i wytrzymałą ramą oraz amortyzatorem przednim. Dodatkowo, posiada wygodną i regulowaną kierownicę.
rower 20 cali dla chłpca kross

Jak wybrać odpowiedni rozmiar roweru dla dziecka?

Aby wybrać odpowiedni rozmiar roweru dla dziecka, należy wziąć pod uwagę jego wzrost oraz długość wewnętrznej strony nogi. Oto kroki, które należy wykonać, aby dokładnie zmierzyć rozmiar roweru dla dziecka:

  1. Wysokość dziecka – dziecko powinno stać boso prosto, plecami do ściany, a wzrost mierzony jest od podłogi do szczytu głowy.
  2. Długość wewnętrznej strony nogi – dziecko powinno stanąć boso prosto, plecami do ściany, a pomiędzy nogami umieścić książkę, tak aby dotykała ściany. Następnie należy zmierzyć odległość od podłogi do górnej krawędzi książki.
  3. Porównanie wyników – porównując wynik wzrostu i długości wewnętrznej strony nogi z tabelą rozmiarów rowerów dla dzieci, można wybrać odpowiedni rozmiar roweru.

Ważne jest również, aby dziecko miało odpowiednio ustawione siedzenie i kierownicę, tak aby zapewnić mu wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy. W przypadku dzieci, których wzrost znajduje się na granicy dwóch rozmiarów, zaleca się wybranie mniejszego rozmiaru, aby dziecko miało większą kontrolę nad rowerem. W przypadku rowerów z amortyzatorem przednim, ważne jest, aby dziecko mogło dosięgnąć do kierownicy i hamulców bez trudu.

Comments are closed.